ZAKÁZKY VE VÝROBĚ POD KONTROLOU

Po zavedení systému MES PHARIS už nemusíte chodit do výroby a dohledávat stav zakázky. Využití výrobních terminálů pro evidenci práce seřizovačů a operátorů vede ke zprůhlednění rozpracovanosti výrobních zakázek. Systém nabízí on-line přehled o stavu všech výrobních zakázek a predikci jejich dokončení.

MES PHARIS je schopen prediktivně zobrazovat informaci o aktuálním stavu plnění STÍHÁM / NESTÍHÁM včetně případného grafického znázornění skluzu ve výrobě. Pro upozornění na skluz ve výrobě je možné využít alarmový systém.

VYBRANÉ REFERENCE MES PHARIS Všechny reference

STAV ROZPRACOVANOSTI ZAKÁZEK VE VÝROBĚ, PLNĚNÍ

Systém nabízí on-line přehled rozpracovanosti výrobních zakázek.

Ukazatelé plnění (stíhám/nestíhám) a aktuální míra zmetkovitosti jsou důležitými ukazateli pro rozhodování při operativním řízení výroby.

AKTUÁLNÍ VÝKONNOST OPERÁTORŮ

Systém nabízí přehled aktuálně alokovaných pracovníků k výrobním zakázkám u stroje/pracoviště.

Detailní přehled s volitelnými atributy je možné zobrazit v MES PHARIS v hlavním klientu, dynamickém reportu, popř. na vizualizačních obrazovkách.

VČASNÁ PREDIKCE DOKONČENÍ VÝROBNÍ OPERACE

Pro podporu Štíhlé výroby a naplnění programu SMED (Single Minute Exchange of Dies) nabízí MES PHARIS funkci predikce blížícího se konce výrobní operace. To umožňuje optimalizaci a krácení režijních časů spojených s přeseřízením, či přestavbou zařízení. Tato funkce napomáhá rovněž v oblasti včasné přípravy materiálů, obalových jednotek, popř. přípravy nástrojů.

V systému je možné nastavit upozornění potřebných osob (manipulant, seřizovač…) na blížící se konec zakázky. Ti mohou včas zahájit přípravné práce, což má za následek snížení neproduktivních časů.

ROZPRACOVANOST VSTUPUJE DO VÝROBNÍHO PLÁNU

Výhodou kapacitního plánování a rozvrhování je schopnost zohlednit aktuální stav rozpracovanosti výroby. To vede ke zpřesnění výrobního plánu.

Dalšími významnými faktory, které zpřesňují výpočet výrobního plánu jsou omezující zdroje: materiály, nástroje, zařízení, údržby, personál.

VYUŽIJTE OVĚŘENÉ ŘEŠENÍ

Rádi Vám pomůžeme s digitalizací procesů a řízením výroby v souladu s IATF 16 949. Získáte tak on-line přehled o rozpracovaných zakázkách, moderní bezpapírovou výrobu, precizní podklady pro zákaznické audity, zpětnou dohledatelnost, a to vše v souladu s principy Průmyslu 4.0. Tato konkurenční výhoda Vám bude nápomocna také pro získání nových projektů. Zbavte se chaosu v evidenci, stresu před audity a využijte profesionální a dlouhodobě ověřené řešení.

  Chcete vědět více?

  Pošlete nám svůj dotaz, nebo nám o sobě dejte vědět krátkou zprávou. Budeme Vás co nejdříve kontaktovat.

  Vaše dotazy zodpoví

  Martin Urban
  Martin Urban
  Vedoucí oddělení Prodej a marketing MES PHARIS