VSTŘIKOVACÍ FORMY POD KONTROLOU

Modul Správa nástrojů výrobního informačního systému PHARIS oceňují především klienti v plastikářském průmyslu. Modul zabezpečuje dohled nad stavem, údržbami a umístěním vstřikovacích forem.

Modul využívá komunikaci se stroji a automaticky přiřazuje počet výrobních cyklů stroje ke každému nástroji. Plánování údržby nástrojů je následně řešeno v rámci „Řízení údržby“. Pro identifikaci nástrojů jsou obvykle využívány RFID čipy.

PHARIS, s.r.o. se zabývá komplexním řešením RFID identifikace vstřikovacích forem. Návrh řešení zohledňuje vysoké teploty dosahované na vstřikovacích formách. Zavedení RFID identifikace vede ke zrychlení a zefektivnění procesu pro práci s formami.

EVIDENCE SPOTŘEB A ÚDRŽBA CNC NÁSTROJŮ

Modul nachází také uplatnění v obráběcím průmyslu a to zejména pro evidenci spotřeb CNC nástrojů. Systém podporuje operativní evidenci spotřebovaných nástrojů přímo na pracovišti využitím výrobního terminálu MES PHARIS.

VYBRANÉ REFERENCE MES PHARIS Všechny reference

SPRÁVA A EVIDENCE VSTŘIKOVACÍCH FOREM

Přínosy plynoucí z digitalizace správy forem:

 • Přehled o umístění formy,
 • celkový počet cyklů na formě,
 • počet cyklů od poslední údržby,
 • počet cyklů do následující údržby,
 • evidence údržeb,
 • zohlednění dostupnosti formy při plánování výroby,
 • vyvolávání kontrolních kroků v průběhu výroby (automatický požadavek na čištění dělící roviny apod.).

MES PHARIS je nástroj, pomocí kterého dokážete plánovat a řídit výrobu se zohledněním aktuálního stavu vstřikovacích forem.

EVIDENCE SPOTŘEB CNC NÁSTROJŮ

Modul umožňuje oprávněným operátorům u CNC stroje zadávat spotřeby jednotlivých typů nástrojů v průběhu výroby.

MES PHARIS je možné integrovat na systémy výdeje nástrojů a porovnávat odebrané nástroje ve výdeji se zadanou spotřebou v rámci výroby.

Systém nabízí standardní reporty s přehledem spotřebovaných nástrojů na pracovníka, zařízení nebo zakázku.

VYUŽIJTE OVĚŘENÉ MES ŘEŠENÍ

Rádi Vám pomůžeme s digitalizací procesů a řízením výroby v souladu s IATF 16 949. Získáte tak on-line přehled o rozpracovaných zakázkách, moderní bezpapírovou výrobu, precizní podklady pro zákaznické audity, zpětnou dohledatelnost, a to vše v souladu s principy Průmyslu 4.0. Tato konkurenční výhoda Vám bude nápomocna také pro získání nových projektů. Zbavte se chaosu v evidenci, stresu před audity a využijte profesionální a dlouhodobě ověřené řešení.

  Chcete vědět více?

  Pošlete nám svůj dotaz, nebo nám o sobě dejte vědět krátkou zprávou. Budeme Vás co nejdříve kontaktovat.

  Vaše dotazy zodpoví

  Martin Urban
  Martin Urban
  Vedoucí oddělení Prodej a marketing MES PHARIS