SELLIER & BELLOT A.S.

Společnost Sellier & Bellot, založená v roce 1825, je jednou z nejstarších světových firem v muničním a obranném průmyslu a řadí se mezi nejvýznamnější průmyslové společnosti v České republice. Portfolio produkce zahrnuje širokou škálu jak loveckého a sportovního střeliva, tak i komponentů pro pistole, revolvery, pušky, brokovnice a okrajový zápal. Sellier & Bellot se stala významným dodavatelem střeliva střelných zbraní pro vojenské a policejní síly po celém světě.

ŘEŠENÍ

Specifikem MES řešení u tohoto zákazníka je sledování a záznam parametrů extrémně krátkých cyklů výroby o velkém počtu vyrobených kusů v rámci jedné operace. S&B je tak typickým představitelem tzv. „hromadné výroby“ v oblasti výroby střeliva.

Vysoké nároky zbrojního průmyslu vedly k tomu, že standardní MES PHARIS zde využívá nástroje výrobní logistiky pro on-line editaci a jednoznačnou sledovatelnost (traceabilitu) obalových jednotek (OJ), a to na úrovní jednotlivých operací i vícero výrobních příkazů.

To umožnuje vedoucím výroby sledovat a využívat kapacitu obalových jednotek s maximální efektivitou, ovšem za dodržování (a případného prokazování) vysoké technologické kázně.
"Implementací systému, který je snadno přizpůsobitelný a obsahuje mnoho funkcí z velké škály oblastí, jsme získali skvělý nástroj, který je základem pro odhalení dlouhodobých ale i aktuálně vznikajících problémů na výrobních halách. Díky Pharisu jsme schopni vyhodnocovat jednoduché věci na úrovni stroje, ale i komplexní nedostatky celého výrobního procesu. Prakticky nám to přineslo detailní a zejména přesné informace o každém momentě ve výrobě, které jsou dalším prostředkem ke zlepšování."
Ing. Lukáš Bleha / Vedoucí útvaru řízení výroby / SELLIER & BELLOT a.s.

CHCETE VĚDĚT VÍCE?

Pošlete nám svůj dotaz, nebo nám o sobě dejte vědět krátkou zprávou. Budeme Vás co nejdříve kontaktovat…
E-mail
Telefon
Jméno a příjmení
Firma
Vaše zpráva
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

VAŠE DOTAZY ZODPOVÍ

Martin Urban
Vedoucí oddělení Prodej a marketing
MES PHARIS

SKUPINA UNIS

MES PHARIS
Sochorova 34, 616 00 Brno
Česká republika
UNIS, A.S.
Jundrovská 33, 624 00 Brno
Česká republika
DIVIZE LETECKÁ A
POKROČILÉHO ŘÍZENÍ
Jundrovská 33, 624 00 Brno
Česká republika
ZKUŠEBNÍ LABORATOŘ
VTP UNIS
Jundrovská 33, 624 00 Brno
Česká republika
UNIS POWER
Jundrovská 33, 624 00 Brno
Česká republika
@2021 UNIS, A.S. | Design by PUXdesign