Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Kolik dinosaurů vám běhá po výrobě?

Dinosauři ve výrobě? Ano, přesně tak. Myslím jimi zastaralé procesy, neefektivní postupy a zvyky, které přežívají jen proto, že „to tak děláme odjakživa“. Nechme stranou diskusi o tom, kolik výrob je bez dinosaurů, zda nějaké takové existují. A vynechejme prostý fakt, že vždycky je co zlepšovat, to je zase jiná pohádka.

 

Tento dinosauří příběh je o něčem jiném. Často, a zdaleka nejen ve výrobě, víme, že máme někde problém, že by to či ono mohlo fungovat lépe a radostněji. A je vlastně jedno, jestli se jen bojíme si to přiznat, jsme líní vyskočit z vyjetých kolejí nebo jsme si našli nějaký jiný důvod to neřešit.

 

V životě to může být mnohem složitější, ve výrobě se ale podle mého názoru přímo nabízí velmi jednoduché řešení. U většiny dinosaurů tu totiž lze vyčíslit přibližný zisk z jejich odstranění a související náklady. No a pak už je to přece snadné rozhodnutí. Nebo ne?

 

Tak přeji všem, aby nevyhynuli společně se svými dinosaury a pořídili si MES systém – ideálně samozřejmě náš MES PHARIS – který jim od spousty těchto bestií snadno pomůže.

 

A teprve potom přichází na řadu ona na začátku zmiňovaná pohádka, kde jde o postupné zlepšování, mimochodem k tomu je #MES PHARIS taky velmi dobrý. Máte data, máte nástroje – stačí jen chuť a je vymalováno.

 

Máte chuť?

 

Tomáš Hradský
CEO
PHARIS, s.r.o.

dinosaurus ve výrobě