10.10. 2017

Rozvoj MES PHARIS v koncernu THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a.s.

Po úspěšném prověření implementace MES PHARIS na vybraných pilotních pracovištích byl nejvyšším vedením nadnárodní společnosti TRA schválen strategický rollout systému téměř až na 200 pracovišť ve výrobním závodě v Dačicích v divizi Linkage & Suspension.

Výrobní informační systém PHARIS zde se vzájemně propojeným SAP plní úlohu plnohodnotného MES systému pro efektivní řízení výroby využívajícího přímou komunikaci s CNC stroji. Významnou roli v tomto projektu hraje i řešení oblasti kvality, kterou zefektivňuje integrace PALSTAT do výrobního klienta MES PHARIS. Významný přínos investor spatřuje rovněž v silné elektronické podpoře vizuálního managementu a on-line dostupnosti specifických THK reportů a ukazatelů přímo na pracovištích.

Společnost THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a.s. (dříve TRW-DAS Dačice) je dceřinou společností THK Co., Ltd. se sídlem v Tokiu. Dačický závod je součástí divize Automotive a zabývá se výrobou různých druhů vnitřních a vnějších kulových kloubů, dutých čepů, vodících táhel a kontrolních ramen náprav pro osobní a nákladní automobily. Jen v dačickém závodě pracuje téměř 850 zaměstnanců a tímto se řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Jindřichohradecku.

9.10. 2017

Kovoobrábění pro automotive ve společnosti Poppe + Potthoff s.r.o. bude řízeno výrobním informačním systémem PHARIS

Česká pobočka renomované německé společnosti Poppe + Potthoff GmbH v Kunovicích se zaměřuje především na výrobu přesných dílců složitých tvarů. Působí především v automobilovém průmyslu, a to v oblasti hydraulických systémů, pohonů pro zvýšení výkonu až po komfortní a bezpečnostní systémy vozidel.

Společnost Poppe + Potthoff s.r.o. si vybrala jako dodavatele MES systému společnost UNIS s jeho modulárním systémem PHARIS.

Jedná se o kritickou kovovýrobu bezpečnostních prvků pro automotive. Hlavním úkolem systému PHARIS je proto podpora řízení procesů s vysokými nároky na řízení kvality a zabezpečení traceability velkosériové výroby. Implementace zahrnuje rovněž integraci na ERP DIMENZE ++, on-line komunikaci s CNC stroji a integraci software PALSTAT do výrobního klienta MES PHARIS pro podporu SPC a efektivní práci s výrobní dokumentací. Data z výroby a technologických zařízení budou zobrazována na vizualizačních obrazovkách, čímž systém poskytuje on-line přehled o rozpracované výrobě, plnění, efektivitě operátorů a zařízení a mnohé další.

Více o projektu naleznete zde.

19.9. 2017

MES PHARIS v Tisza Automotive, Maďarsko

UNIS v září 2017 podepsal společně s maďarským partnerem S&T Consulting Hungary Kft. kontrakt na dodávku a implementaci MES PHARIS® v maďarské firmě Tisza Automotive Ltd. Tisza je významným hráčem v oblasti zpracování a montáže termoplastů a předním dodavatelem pro automotive v regionu východního Maďarska. Více najdete zde.

19.9. 2017

MES PHARIS® v Technologickém centru KUBOUŠEK

Společnosti UNIS a KUBOUŠEK uzavřely partnerství, díky kterému vznikla stálá prezentace výrobního informačního systému MES PHARIS®Technologickém centru KUBOUŠEK v Českých Budějovicích.

Skupina KUBOUŠEK se již od roku 1990 zabývá prodejem měřicích přístrojů a systémů a je výhradním dodavatelem vstřikolisů KraussMaffei na český trh.

Ve svém Technologickém centru poskytuje odborné poradenství, zaškolení i možnost vyzkoušení jednotlivých strojů.Technologické centrum slouží zároveň i jako showroom vstřikolisů KraussMaffei s možností využití tamějších kapacit pro překlenovací výrobu.

V Technologickém centru jsou k vidění tři plně automatizovaná pracoviště, jejichž součástí je i výrobní informační systém PHARIS®. Zákazníci tak mohou vidět ukázku realizace elektronicky řízené výroby, která využívá přímou komunikaci se stroji KraussMaffei řady GX a PX, proces evidence práce na výrobním terminálu přímo u vstřikovacího stroje včetně vzorové vizualizační obrazovky, která zobrazuje aktuální rozpracovanou výrobu.Více informací o Technologickém centru KUBOUŠEK najdete zde.

18.9. 2017

MSV Brno 2017

Společnost UNIS se od 09. října – 13. října 2017 zúčastnila 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.
 
Návštěvníkům byl představen náš vyvíjený produkt - výrobní informační systém MES PHARIS® (ver. 4.8).
Zájemci o leteckou techniku si mohli prohlédnout řídicí jednotku CPSJ turbínového motoru TJ100, řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410 a vyvíjený komplexní redundantní řídicí systém typu FADEC (Full Authority Digital Engine Control) pro turbovrtulový motor řady AI-450.
Nechyběla ani ukázka prostor zkušebních laboratoří ve 3D zobrazení.
 
Děkujeme Vám za Vaši návštěvu.

12.9. 2017

STIGO je novým partnerem MES PHARIS v Polsku

Mezinárodní partnerský program MES PHARIS se opět rozrůstá! Našim nejnovějším partnerem se stala polská firma STIGO, která je silným hráčem v oblasti průmyslové mechanizace a automatizace na polském trhu. STIGO dodává jak stroje, tak potřebný software pro rozmanitá odvětví průmyslové výroby. STIGO bude zajišťovat kompletní implmentační a podpůrné služby pro MES PHARIS na polském trhu, a to z titulu exkluzivního partnera MES PHARIS pro Polsko. Více informací o firmě STIGO naleznete zde.

12.6. 2017

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že ve dnech od 03. 07. - 07. 07. 2017 probíhá v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení.

15.5. 2017

Gumárenská výroba pod kontrolou MES PHARIS, implementace nového projektu ve společností PROKEŠ & Co.SK, s.r.o. Slovensko

Úspěšně jsme zahájili implementaci MES systému do slovenského závodu společnosti PROKEŠ & Co.SK, s.r.o., která se zabývá výrobou pryžových dílů, téměř výhradně pro automobilový průmysl.

MES PHARIS zde bude řešit výrobní proces od automatického generování výrobních příkazů, jejich zaplánování, rozvržení a následného komplexní řízení výroby. Součástí projektu je zajištění traceability výroby, bezpapírové výroby, integrace kvality a výrobní logistiky, průběžného naskladňování apod. Systém pokrývá všechny výrobní operace počínaje přípravou polotovarů vkládaných dílů, vstřikování, mražení, dotápění, kontrola a další. Více o projektu naleznete zde.

23.2. 2017

Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017

Společnost UNIS se od 28. února – 2. března 2017 zúčastnila Veletrhu Věda Výzkum Inovace v Brně.
 
Na expozici bylo možné shlédnout naše vyvíjené produkty z letecké techniky, tj. řídicí jednotky turbínového motoru CPSJ a CPSH, řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410, výkonový měnič a modulární řídicí jednotku pro řízení turbo-vrtulových motorů AI450-S, AI451-S2 a BE2/BE2+ ECU0.
 
Děkujeme vám za návštěvu.

19.1. 2017

24. Reprezentační ples

Vážení kolegové a obchodní přátele,
chtěli bychom vám poděkovat, za účast na 24. reprezentačním plese firmy UNIS.

Doufáme, že jste se dobře bavili.
Těšíme se na další příležitost ke společnému setkání.

1.12. 2016

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že v pracovní dny v období od 27.12. - 30.12.2016 bude probíhat v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásné prožití Vánoc a šťastný rok 2017.

22.8. 2016

MSV Brno 2016

Společnost UNIS se od 03. října – 07. října 2016 zúčastnila 58. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.
 
Návštěvníci si mohli prohlédnout náš vyvíjený produkt - výrobní informační systém MES PHARIS®  (ver. 4.6), včetně funkcionalit výrobního terminálu, který je určen přímo do výroby.
 
Z letecké techniky návštěvníci na našem stánku viděli řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410, řídící jednotku FADEC, proudový motor TJ40 zapůjčený z PBS s naší řídicí jednotkou a jako zajímavost jsme předvedli vyvíjený projekt s názvem „Centrum kompetence ve zpracování vizuálních informací“ v rámci podpory Technologické agentury České republiky (TAČR). Ukázka zahrnovala 3D monitor, na němž se promítaly 3D obrázky patrné i bez speciálních brýlí, ovládání hasicí lafety a demonstraci ovládacího zařízení pro hasicí vozidla THTronic.
 
Děkujeme Vám za Vaši návštěvu.

28.6. 2016

MES PHARIS pro komplexní Plánování a řízení výroby společnosti RAMA BOHEMIA, a.s.

Analytickým dnem jsme úspěšně zahájili dodávku komplexního MES systému do společnosti RAMA BOHEMIA, která se zabývá vstřikováním plastů a montážemi zejména pro automotive průmysl.

MES PHARIS zde bude pokrývat komplexní výrobní proces od přijetí objednávky, včetně Kapacitního plánování výroby a následného zajištění řízeného výrobního procesu.

Více o tomto projektu naleznete zde.

26.6. 2016

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že ve dnech od 04. 07. - 08. 07. 2016 probíhá v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení.

2.6. 2016

INDUSTRY DAYS Budapest 2016

Společnost UNIS a.s. se ve dnech od 24.5. do 27.5. 2016 zúčastila společně s lokálním partnerem, společností S&T Hungary Kft., mezinárodní výstavy INDUSTRY DAYS Budapest 2016.

22.4. 2016

Spolupráce s SICMA21

S hrdostí oznamujeme, že po zahájení spolupráce se společností S&Т na maďarském trhu pokračujeme v expanzi informačního systému MES PHARIS, a to na španělský a rumunský trh. Na tyto oba nové trhy vstupujeme ruku v ruce s tamější společností SICMA21, se kterou jsme uzavřeli smlouvu o spolupráci. Společnost SICMA21 se tímto stává výhradním zástupcem MES PHARIS na španělském a rumunském trhu. 

7.4. 2016

Spolupráce s S&T Consulting Hungary Ltd.

V březnu 2016 jsme zahájili spolupráci se společností S&T Consulting Hungary Ltd..
Společným cílem je expanze MES PHARIS na Maďarský trh. Obě společnosti stvrdili svou spolupráci podpisem partnerské smlouvy.

Společnost S&T Consulting Hungary Ltd. se tímto stává jediným a výhradním dodavatelem MES PHARIS na Maďarském trhu.

15.2. 2016

MES PHARIS posiluje v zahraničí, nové projekty

Společnosti UNIS se na počátku roku 2016 podařilo získat další dva významné projekty v zahraničí na dodávku systému MES PHARIS. Tento krok je důkazem úspěšného realizace stanovené strategie expanze MES PHARIS na zahraniční trh. Nové projekty v Dánsku a Bulharsku, budou rovněž sloužit našim lokálním implementačním Partnerům jako referenční pracoviště pro daná teritoria, kteří budou zajišťovat následně 1st level support. Více informací o rozsahu těchto nových projektech najdete „našich referencích“.

8.2. 2016

Strmý rozvoj partnerského programu

Chtěli bychom Vás informovat, že se nám daří úspěšně navázat na rok 2015, kdy jsme aktivně pokračovali v hledání implementačních Partnerů pro nová teritoria Maďarska a Rumunska. S novými projekty se rozšiřujeme také do Dánska, kde již probíhá implementace MES PHARIS v plné konfiguraci včetně Kapacitního plánování a rozvrhování výroby včetně řešení výrobní logistiky.
Pro více informací týkající se našeho Mezinárodního partnerského programu navštivte zde