2.11. 2018

S&T FOCUS 2018

Zajímá Vás, jaké prvky Industry 4.0 nese moderní výrobní společnost? A jakým způsobem do toho zapadá MES řešení?
Přijďte se podívat na S&T FOCUS 2018. Místo, kde náš partner, společnost S&T Consulting Hungary, prezentuje celé své Industry 4.0 porfolio, včetně MES PHARIS.

18.10. 2018

S&T Maďarsko na veletrhu Automotive Hungary 2018

Firma S&T Maďarsko, mezinárodní partner MES PHARIS, se v těchto dnech účastní veletrhu Automotive Hungary 2018 v Budapešti.
MES PHARIS je stabilní součástí prezentovaného portfolia tohoto velkého hráče na maďarském IT trhu produkty.
MES PHARIS již několik měsíců řídí výrobu ve firmě Tisza Automotive, a to právě díky S&T Hungary!
Stánek S&T najdete v budově A, stánek 202L.

4.9. 2018

MES PHARIS na SMAU 2018

Navštivte stánek MES PHARIS, který bude součástí expozice Czech Trade na veletrhu SMAU 2018 v italském Miláně.
Budeme se s vámi těšit na shledanou v Miláně, a to mezi 23. a 25. říjnem 2018.

Pro více informací klikněte zde:
https://www.pharis.cz/it/programma-di-partnership
 

13.8. 2018

MSV Brno 2018

Společnost UNIS se od 01. října – 05. října 2018 zúčastnila 60. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Návštěvníkům byl představen náš vyvíjený produkt - výrobní informační systém MES PHARIS®
Zájemci o leteckou techniku si mohli prohlédnout řídicí jednotku CPSJ turbínového motoru TJ100 a CPHS turbovrtulového TP100 nebo turbohřídelového motoru TS100, řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410 a vyvíjený komplexní redundantní řídicí systém typu FADEC (Full Authority Digital Engine Control) pro turbovrtulový motor řady AI-450.
Nechyběla ani ukázka prostor zkušebních laboratoří a prezentace produktů sekce IoT – internet věcí.

Děkujeme Vám za návštěvu.
 

16.7. 2018

Dodávka MES PHARIS pro závod skupiny Gumotex Automotive

UNIS uzavřel projekt na dodávku a implementaci MES PHARIS® do výrobního závodu slovenské společnosti Ronson Plastics Myjava, která spadá do skupiny Gumotex Automotive.  Společnost Ronson Plastics se zabývá především vstřikováním termoplastů a montážemi zejména pro automobilový průmysl.

Hlavním úkolem projektu je standardizace, zvýšení rentability a efektivity výroby zabezpečením elektronického řízení výrobních procesů dle požadavků ISO/TS (IATF) 16 949. Implementace zahrnuje integraci MES PHARIS na ERP JDE E1. Standardně budou do MES PHARIS připojeny vstřikovací lisy pro sběr dat a sledování jejich výkonnosti. Pro zefektivnění výroby a vyhovění podmínkám zákaznických auditů MES PHARIS řeší jako obvykle procesy jako jsou efektivní on-line odvody práce, zavedení elektronické výrobní dokumentace včetně změnového řízení, řízení kvalifikace operátorů, on-line řízení a sledování rozpracované výroby, alarmový systém, správa TPV a mnohé další. Již standardní součástí projektu je dodávka modulů pro vizualizaci výroby, uživatelského reportingového systému a hodnocení KPI.

Více najdete zde.
 

5.6. 2018

Sellier & Bellot

Efektivní elektronické řízení výroby ve společnosti Sellier & Bellot a. s. Vlašim.

Po dokončení fáze detailní Analýzy jsme plynule přešli do fáze implementace systému PHARIS pro společnost Sellier & Bellot, která je renomovaným světovým výrobcem nábojů.

Jedná se o kritickou zbrojařskou výrobu podléhající mezinárodním standardům a přísným certifikacím mnoha významných autorit. Hlavním úkolem systému PHARIS je podpora elektronického řízení výrobních procesů s vysokými nároky na zabezpečení traceability hromadné výroby nábojů. Implementace zahrnuje integraci na nadřazený ERP MAX a on-line komunikaci systému PHARIS s CNC stroji. Projekt se dále zaměřuje na zprůhlednění rozpracovanosti výroby, sledování efektivity výrobních zařízení a operátorů, elektronizaci výrobní dokumentace, integraci kvality, výrobní logistiku, on-line vizualizaci výkonnosti výroby a další. Na jednotlivé výrobní oblasti je aplikován modul Alarmový systém pro včasné upozornění na nestandardní situace ve výrobě.

Více o projektu naleznete zde.

28.5. 2018

MES PHARIS v Budapesti na Industry Days 2018

Ve dnech 15. - 18. května 2018 byl MES PHARIS úspěšně pezentován na veletrhu Industry Days 2018 v Budapešti, a to jako již nedílná součást portfolia našeho lokálního partnera, společnosti S&Т Hungary.

Součástí prezentace bylo mimojiné i demonstrační pracoviště, simulující chování systému MES PHARIS v prostředí výrobních procesů a základních pilířů výroby, jako cyklus, odstávka, prostoj, výrobu shodných i neshodných kusů atd.

16.5. 2018

Dodávka MES PHARIS do společnosti AAH Plastics

Dodávka MES PHARIS do společnosti AAH Plastics, Solčany, Slovensko (člen skupiny ARCA AUTOMOTIVE HOLDING)

Společnost UNIS uzavřela kontrakt na dodávku a implementaci MES PHARIS® do nového výrobního závodu slovenské společnosti AAH Plastics Solčany. Společnost AAH Plastics se zabývá především vstřikováním plastů zejména pro automobilový průmysl.

Hlavním úkolem projektu je elektronické řízení výrobních procesů dle požadavků ISO/TS (IATF) 16 949 s integrací požadavků na řízení kvality. Implementace zahrnuje vertikální integraci MES PHARIS na ERP QI a komunikaci s moderními vstřikovacími lisy ENGEL pro on-line sběr technologických parametrů a sledování výkonnosti strojů. Současně MES PHARIS řeší standardní „automotive“ výrobní procesy, jako jsou zavedení elektronické výrobní dokumentace včetně změnového řízení, řízení kvalifikace operátorů, on-line řízení a sledování rozpracované výroby, alarmový systém, správa TPV a mnohé další. Finální fázi zastřeší vizualizaci stavu výroby na velkoplošných obrazovkách přímo ve výrobě, které zprostředkovávají on-line přehled o rozpracované výrobě, míře plnění, efektivitě operátorů a zařízení apod. Pro vyhodnocení chodu výroby bude implementován standardní modul Klíčových ukazatelů výkonosti (KPI), který má již v rámci reportovacího systému integrovanou podporu tvorby uživatelských reportů.

Více o projektu naleznete zde.

25.4. 2018

MES PHARIS na veletrhu INNOFORM v Polsku

Firma STIGO, která je distributorem a implementátorem MES PHARIS v Polsku vystavuje ve dnech 22.4. - 26.4. 2018 na prestižním veletrhu INNOFORM v severopolském městě Bydhošť. INNOFORM je každoroční událostí, která láká vystavovatele i návštěvníky z mnoha odvětí polského průmyslu, a to včetně plastikářství a kovoobrábění. 

9.1. 2018

25. Reprezentační ples

Vážení kolegové a obchodní přátelé,
 
chtěli bychom vás informovat, že 24. února 2018 se od 19 hodin v hotelu Voroněž v Brně uskuteční 25. reprezentační ples společnosti UNIS.
 
Hlavním hostem večera je zpěvačka Marie Rottrová.
Dále vystoupí zpěvák Petr Bende & BEND, Taneční skupina Ball dancing girls a další.

K tanci a k poslechu zahraje Johann Strauss orchester Coburg.

Večerem provází Tereza Kostková.

7.12. 2017

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že v pracovní dny v období od 27.12. - 29.12.2017 bude probíhat v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásné prožití Vánoc a šťastný rok 2018.

10.10. 2017

Rozvoj MES PHARIS v koncernu THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a.s.

Po úspěšném prověření implementace MES PHARIS na vybraných pilotních pracovištích byl nejvyšším vedením nadnárodní společnosti TRA schválen strategický rollout systému téměř až na 200 pracovišť ve výrobním závodě v Dačicích v divizi Linkage & Suspension.

Výrobní informační systém PHARIS zde se vzájemně propojeným SAP plní úlohu plnohodnotného MES systému pro efektivní řízení výroby využívajícího přímou komunikaci s CNC stroji. Významnou roli v tomto projektu hraje i řešení oblasti kvality, kterou zefektivňuje integrace PALSTAT do výrobního klienta MES PHARIS. Významný přínos investor spatřuje rovněž v silné elektronické podpoře vizuálního managementu a on-line dostupnosti specifických THK reportů a ukazatelů přímo na pracovištích.

Společnost THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a.s. (dříve TRW-DAS Dačice) je dceřinou společností THK Co., Ltd. se sídlem v Tokiu. Dačický závod je součástí divize Automotive a zabývá se výrobou různých druhů vnitřních a vnějších kulových kloubů, dutých čepů, vodících táhel a kontrolních ramen náprav pro osobní a nákladní automobily. Jen v dačickém závodě pracuje téměř 850 zaměstnanců a tímto se řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Jindřichohradecku.

9.10. 2017

Kovoobrábění pro automotive ve společnosti Poppe + Potthoff s.r.o. bude řízeno výrobním informačním systémem PHARIS

Česká pobočka renomované německé společnosti Poppe + Potthoff GmbH v Kunovicích se zaměřuje především na výrobu přesných dílců složitých tvarů. Působí především v automobilovém průmyslu, a to v oblasti hydraulických systémů, pohonů pro zvýšení výkonu až po komfortní a bezpečnostní systémy vozidel.

Společnost Poppe + Potthoff s.r.o. si vybrala jako dodavatele MES systému společnost UNIS s jeho modulárním systémem PHARIS.

Jedná se o kritickou kovovýrobu bezpečnostních prvků pro automotive. Hlavním úkolem systému PHARIS je proto podpora řízení procesů s vysokými nároky na řízení kvality a zabezpečení traceability velkosériové výroby. Implementace zahrnuje rovněž integraci na ERP DIMENZE ++, on-line komunikaci s CNC stroji a integraci software PALSTAT do výrobního klienta MES PHARIS pro podporu SPC a efektivní práci s výrobní dokumentací. Data z výroby a technologických zařízení budou zobrazována na vizualizačních obrazovkách, čímž systém poskytuje on-line přehled o rozpracované výrobě, plnění, efektivitě operátorů a zařízení a mnohé další.

Více o projektu naleznete zde.

19.9. 2017

MES PHARIS v Tisza Automotive, Maďarsko

UNIS v září 2017 podepsal společně s maďarským partnerem S&T Consulting Hungary Kft. kontrakt na dodávku a implementaci MES PHARIS® v maďarské firmě Tisza Automotive Ltd. Tisza je významným hráčem v oblasti zpracování a montáže termoplastů a předním dodavatelem pro automotive v regionu východního Maďarska. Více najdete zde.

19.9. 2017

MES PHARIS® v Technologickém centru KUBOUŠEK

Společnosti UNIS a KUBOUŠEK uzavřely partnerství, díky kterému vznikla stálá prezentace výrobního informačního systému MES PHARIS®Technologickém centru KUBOUŠEK v Českých Budějovicích.

Skupina KUBOUŠEK se již od roku 1990 zabývá prodejem měřicích přístrojů a systémů a je výhradním dodavatelem vstřikolisů KraussMaffei na český trh.

Ve svém Technologickém centru poskytuje odborné poradenství, zaškolení i možnost vyzkoušení jednotlivých strojů.Technologické centrum slouží zároveň i jako showroom vstřikolisů KraussMaffei s možností využití tamějších kapacit pro překlenovací výrobu.

V Technologickém centru jsou k vidění tři plně automatizovaná pracoviště, jejichž součástí je i výrobní informační systém PHARIS®. Zákazníci tak mohou vidět ukázku realizace elektronicky řízené výroby, která využívá přímou komunikaci se stroji KraussMaffei řady GX a PX, proces evidence práce na výrobním terminálu přímo u vstřikovacího stroje včetně vzorové vizualizační obrazovky, která zobrazuje aktuální rozpracovanou výrobu.Více informací o Technologickém centru KUBOUŠEK najdete zde.

18.9. 2017

MSV Brno 2017

Společnost UNIS se od 09. října – 13. října 2017 zúčastnila 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.
 
Návštěvníkům byl představen náš vyvíjený produkt - výrobní informační systém MES PHARIS® (ver. 4.8).
Zájemci o leteckou techniku si mohli prohlédnout řídicí jednotku CPSJ turbínového motoru TJ100, řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410 a vyvíjený komplexní redundantní řídicí systém typu FADEC (Full Authority Digital Engine Control) pro turbovrtulový motor řady AI-450.
Nechyběla ani ukázka prostor zkušebních laboratoří ve 3D zobrazení.
 
Děkujeme Vám za Vaši návštěvu.

12.9. 2017

STIGO je novým partnerem MES PHARIS v Polsku

Mezinárodní partnerský program MES PHARIS se opět rozrůstá! Našim nejnovějším partnerem se stala polská firma STIGO, která je silným hráčem v oblasti průmyslové mechanizace a automatizace na polském trhu. STIGO dodává jak stroje, tak potřebný software pro rozmanitá odvětví průmyslové výroby. STIGO bude zajišťovat kompletní implmentační a podpůrné služby pro MES PHARIS na polském trhu, a to z titulu exkluzivního partnera MES PHARIS pro Polsko. Více informací o firmě STIGO naleznete zde.

12.6. 2017

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že ve dnech od 03. 07. - 07. 07. 2017 probíhá v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení.

23.2. 2017

Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017

Společnost UNIS se od 28. února – 2. března 2017 zúčastnila Veletrhu Věda Výzkum Inovace v Brně.
 
Na expozici bylo možné shlédnout naše vyvíjené produkty z letecké techniky, tj. řídicí jednotky turbínového motoru CPSJ a CPSH, řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410, výkonový měnič a modulární řídicí jednotku pro řízení turbo-vrtulových motorů AI450-S, AI451-S2 a BE2/BE2+ ECU0.
 
Děkujeme vám za návštěvu.

19.1. 2017

24. Reprezentační ples

Vážení kolegové a obchodní přátele,
chtěli bychom vám poděkovat, za účast na 24. reprezentačním plese firmy UNIS.

Doufáme, že jste se dobře bavili.
Těšíme se na další příležitost ke společnému setkání.